چرا هیچ گوشی هوشمندی امنیت ندارد؟ / نگاهی به ترفند جدید هکرها و پلیس برای باز کردن قفل موبایل

این روزها تقریبا هیچ نوع گوشی هوشمندی امنیت ندارد. این نا امنی از یک سو به حملات هکرها و برنامه های نرم افزاری خطرناک مرتبط است و از سوی دیگر به یک ترفند جدید مرتبط است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این روزها تقریبا هیچ نوع گوشی هوشمندی امنیت ندارد. این نا امنی از یک سو به حملات هکرها و برنامه های نرم افزاری خطرناک مرتبط است و از سوی دیگر به یک ترفند جدید مرتبط است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، چاپگرهای سه بعدی یکی از پدیده های جدید دنیای تکنولوژی هستند که کاربردهایی متعدد نیز دارند. اما اگر بدانید همین چاپگرهای سه بعدی، می توانند بلای جان موبایل شما شوند چه می گویید؟

شما می توانید به راحتی با یکچاپگر سه بعدییک پروتز کامل از قرنیه چشم، سلاحی گرم یا حتی یک مدال المپیک را پرینت بگیرید.

شما حتی می توانید یک نسخه از سر انسان ها چاپ کنید، کاری که این روزها درهالیوودمرسوم شده است. اما به نظر می رسد چاپ سر انسان تنها برای هالیوودی ها کاربردی نیست و می تواند برای بسیاری دیگر از افراد نیز کاربردی باشد. درواقع به نظر می رسد، این روزها فناوری های تشخیص چهره روی موبایلها نیز کارایی خود را از دست داده اند.

در این میان برخی از کاربران موبایل هنوز هم تکنولوی تشخیص چهره را دست و پا گیر، فریبنده و ناخوشایند می دانند، به ویژه هنگامی که شما تلفن خود را چندین بار در روز باز کنید. وضعیت وقتی ناخوشایند تر می شود که بدانید یک مدل صرفا چاپی سه بعدی نیز امکان نفوذ داخل گوشی شما را دارد.

این راز نیست که بیومتریکها یعنی اثر انگشت و چهره شما اختصاصی منحصر به فرد است و البته که هیچ قانونی نمی تواند شما را محبور کند از این دو روش به زور برای باز کردن گوشی خود استفاده کنید. اما اگر نیروهای پلیس یا حتی دشمنان سایبری شما از روشی جدیدتر استفاده کنند چه؟

درست است که پلیس یا هکرها نمی توانند شما را مجبور کنند اثر انگشتتان یا چهره خود را برای باز کردن رمزها استفاده کنید، اما همچنان راه هایی برای باز کردن قفل موبایل شما وجود دارد. اورین کر، پروفسور و استاد دانشکده حقوق USC Gouldمی گوید: "دولت د مواقعی مشخص به اطلاعات موبایلی نیاز دارد و برای دسترسی به این اطلاعات روشهایی وجود دارد که شاید برای ما خوشایند به نظر نرسند. وضعیتی را ففرض کنید که پلیس و نیروهای امنیتی نمی توانند مجرم را بگیرند اما بهگوشی هوشمنداو دسترسی پیدا می کنند. آن ها می توانند به راحتی از روش چاپ سه بعدی استفاده کنند، اما نگرانی ها زمانی آغاز می شود که بدانیم به جز پلیس، مجرمان نیز می توانند به تلفن همراه شما دسترسی پیدا کنند."

۶ پیش‌بینی عجیب‌وغریب برای آینده گوشی‌های هوشمند

چرا هیچ گوشی هوشمندی امنیت ندارد؟

۱۰ گوشی موبایل محبوب معرفی شدند

یک ,گوشی ,باز ,نیز ,توانند ,سه ,باز کردن ,مرتبط است ,برای باز ,این روزها ,هوشمندی امنیت ,گوشی هوشمندی امنیت ,افزاری خطرناک مرتبط ,هوشمندی امنیت ندارد؟ ,هوشمندی امنیت ندارد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


robah EggmanLand 21548715 دانلود رایگان کتابخانه عمومی شهید چمران شهر چورزق اجناس فوق العاده سل تل Kimberly's collection تازه های شیمی و سلامت Download Best Music And Video